Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chełm: Zatrzymani w związku z czynną napaścią na policjanta

Data publikacji 23.08.2018

Zatrzymaniem 3 mieszkańców gm. Rejowiec Fabryczny zakończyła się interwencja policjantów związana z zatrzymaniem poszukiwanego. Członkowie jego rodziny i znajomy utrudniali funkcjonariuszom prowadzone czynności szarpiąc ich za mundury, popychając i blokując wyjście z mieszkania. W pewnej chwili mężczyźni zaatakowali jednego z policjantów.

We wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Rejowcu pojechali do jednego z mieszkań, gdzie według ich ustaleń ma ukrywać się poszukiwany 44-letni mieszkańca Rejowca Fabrycznego. Mężczyzna miał zostać doprowadzony do zakładu karnego, gdyż ma do odbycia karę 150 dni pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. W mieszkaniu oprócz poszukiwanego była też jego 42-letnia żona, 17-letni syn i 29-letni znajomy. Osoby te utrudniały funkcjonariuszom prowadzone czynności. Blokowały wyjście z mieszkania, szarpały za mundury, odpychały ich i odciągały zatrzymanego. W pewnej chwili obecni tam mężczyźni zaatakowali jednego z policjantów uderzając go i kopiąc. Funkcjonariusze wyprowadzili poszukiwanego z mieszkania. Zatrzymali również pozostałe osoby znajdujące się w mieszkaniu.

42-latka usłyszała zarzut wywierania wpływu ma czynności urzędowe. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. 17 i 29-latek dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

E.C.

Powrót na górę strony
Polska Policja