Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za podpalenia i zniszczenie mienia

Data publikacji 24.08.2018

Policjanci z Wawra zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń. Piotr Sz. w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Wobec 41-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wnikliwej pracy wawerskich policjantów został zatrzymany 41-letni Piotr Sz., który jest podejrzany o dokonanie serii podpaleń. Do zdarzeń doszło kilka dni temu. Sprawca zaprószał ogień w kontenerach śmietnikowych, które znajdowały się w pobliżu oraz wewnątrz sklepów. Straty powstałe w wyniku tych zdarzeń oszacowano na 600000 zł.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz dwóch zarzutów dotyczących zniszczenia mienia.

Decyzją sądu Piotr Sz. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kp/mb

 

Powrót na górę strony