Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spełniają marzenia

Data publikacji 13.04.2006

8-letni Krzyś – chłopiec chory na białaczkę marzy żeby zostać policjantem. Dolnośląscy policjanci, wspólnie z Fundacją "Mam Marzenie", postanowili je spełnić. Krzyś został przyjęty w szeregi dolnośląskiej policji i otrzymał mundur, czapkę i gwizdek. Jako policjant, m.in. zatrzymał samochód do kontroli, odwiedził antyterrorystów, a także policyjne stanowisko kierowania.

8-letni Krzyś – chłopiec chory na białaczkę przyjechał do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jego marzeniem jest zostać policjantem. Dolnośląscy policjanci, wspólnie z Fundacją "Mam Marzenie", postanowili je spełnić. Krzyś odwiedził komendę w dniu swoich urodzin. O wizycie do tej pory nic nie wiedział, sądził, że jedzie do kliniki na kolejny zabieg. Był to, obok spełnienia jego marzenia, kolejny prezent urodzinowy.

Krzyś został przywitany przez Komendanta Wojewódzkiego policji we Wrocławiu nadinsp. Andrzeja Matejuka. Tutaj został przyjęty w szeregi dolnośląskiej policji i otrzymał mundur, czapkę i gwizdek.

Policjanci zorganizowali małe przyjęcie urodzinowe, a następnie wspólnie ruszyli „do pracy”. Krzyś przyjrzał się pracy policjantów na stanowisku dowodzenia i usłyszał komunikat o kradzieży samochodu VW Golf.

Odwiedził również Laboratorium Kryminalistyczne (pracownię AFIS), gdzie zdaktyloskopował sobie paluszki, a chwilę później przejął batutę od kapelmistrza i poprowadził dolnośląską orkiestrę policyjną.

W programie zajęć nie mogło zabraknąć wizyty u antyterrorystów. W drodze do nich Krzyś zatrzymał do kontroli samochód VW Golf, który był wcześniej skradziony. U antyterrorystów chłopiec obejrzał robota i uczestniczył w działaniach wraz z policjantami.

Z poligonu „obowiązki” wezwały chłopca na lotnisko, gdzie zasiadł za sterami policyjnego śmigłowca.

Po powrocie do Komendy Wojewódzkiej Policji, zrobiono wspólne zdjęcie, a oprócz niego Krzyś otrzymał także zaświadczenie o przyjęciu w szeregi dolnośląskiej policji.

Policjanci mają nadzieję, ze niespodzianka przyniosła Krzysiowi wiele radości i zapamięta swoje urodziny na zawsze.

Powrót na górę strony