Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszała 88 zarzutów za oszustwa internetowe

Data publikacji 24.08.2018

Łącznie 88 zarzutów oszustwa usłyszała 40-letnia kobieta, która prowadziła działalność w Krasnymstawie. Za pośrednictwem jednego z aukcyjnych portali internetowych oferowała do sprzedaży m. in. sprzęt komputerowy. Oszustka pieniądze przyjmowała, lecz zamówionego towaru nie wysyłała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta wyłudziła od pokrzywdzonych łącznie ponad 300 tys. zł. Wczoraj sąd aresztował ją na 3 miesiące.

Policjanci z Krasnegostawu prowadzili postępowanie w sprawie szeregu oszustw dokonanych na jednym z portali aukcyjnych. Jak wynika z ustaleń śledczych, jedna z firm działających na terenie Krasnegostawu prowadziła działalność gospodarczą zajmując się sprzedażą m.in. podzespołów komputerowych, artykułów biurowych oraz telefonów komórkowych. Firma początkowo prowadząc sprzedaż za pośrednictwem internetu, wywiązywała się ze zobowiązań, co pozwoliło na zbudowanie reputacji sklepu. Jednak w kwietniu br. przestała wysyłać zamawiane towary, pomimo wpłat dokonywanych przez kontrahentów.

Jak ustalono, działalnością tą zajmowała się 40-latka. Kobieta do dnia dzisiejszego oszukała 88 klientów, którzy na poczet zakupów wpłacili na jej konto pieniądze. Z informacji uzyskanych od portalu aukcyjnego wynika, iż oszustka wyłudziła od nich łącznie ponad 300 tys. zł.

40-letnia kobieta została zatrzymana przed kilkoma dniami na terenie powiatu grodziskiego. Policjanci zabezpieczyli m.in. komputery, telefony komórkowe, karty płatnicze różnych banków.

Śledczy prowadzący postępowanie szacują, że liczba zarzutów wobec 40-latki może się zwiększyć. Ustalają też, czy kobieta działała sama, czy też z innymi osobami. Wczoraj sąd aresztował podejrzaną na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony