Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano dwóch mężczyzn z blisko 2 kg marihuany

Data publikacji 24.08.2018

Policjanci z komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn, a przy nich zabezpieczyli blisko dwa kilogramy narkotyków, pieniądze i wagi elektroniczne. Mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. Teraz im grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z komendy miejskiej wczoraj, 23.08.br., krótko po godz. 17.00, sprawdzili pewnego gdańszczanina, co do którego mieli podejrzenie, że może przy sobie posiadać środki odurzające. W trakcie kontroli samochodu, w którym przebywał razem z innym mężczyzną, policjanci znaleźli pół kilograma amfetaminy, kilkadziesiąt porcji marihuany oraz kilkanaście tys. zł.

Funkcjonariusze weszli także do mieszkania i piwnicy jednego z zatrzymanych, a tam znaleźli kolejną partię narkotyków. Część ujawnionych przez kryminalnych środków odurzających była podzielone na porcje. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 kg marihuany, ponad pół kg amfetaminy i 600 tabletek ekstazy. W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, wagę elektroniczną i prawie 30 tys. zł.

Zabezpieczone środki odurzające zostaną przekazane do analizy, a opinia biegłego sądowego pozwoli na dokładne określenie ich rodzaju i ilości.

Zatrzymani to 27-letni mieszkaniec Gdańska i 25-letni mieszkaniec Kościerzyny. Mężczyźni jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszą zarzuty dotyczące posiadania oraz handlu narkotykami. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony