Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 26.08.2018

Policjant z Komisariatu Policji w Bełżycach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Mundurowy w m. Radawczyk Drugi zauważył jednoślad marki Romet, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowcą okazał się 37-latek z gm. Konopnica, który miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek w miejscowości Radawczyk Drugi uwagę policjanta z Komisariatu Policji w Bełżycach, który był w czasie wolnym od służby, przykuł kierowca motoroweru marki Romet. Styl jego jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowy postanowił więc zatrzymać jednoślad, a kiedy okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce przysłał umundurowany patrol policji.

Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Konopnica. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on motorowerem po drodze publicznej mając w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień.

Teraz za jazdę motorowerem na podwójnym gazie odpowie przed Sądem.

(KWP w Lublinie / wsz)

Powrót na górę strony