Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radomskie niebo i ulice pod czujnym okiem policyjnego Sokoła

Data publikacji 27.08.2018

W miniony weekend odbyły się w Radomiu międzynarodowe pokazy lotnicze. Jak zawsze nad bezpieczeństwem osób odwiedzających w te dni radomskie lotnisko czuwali mazowieccy policjanci. I co stało się normą, byli wspierani przez śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.

Od piątku do niedzieli radomianie oraz tysiące osób z całego kraju miało głowy zadarte do góry. Wszystko przez tegoroczne pokazy lotnicze, w których udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób. Uwagę turystów zmierzających na lotnisko przyciągały nie tylko samoloty, ale też policyjny śmigłowiec, który patrolował radomskie niebo.

Lekki śmigłowiec wielozadaniowy czyli Sokół miał do wypełniania kilka zadań. Ale przede wszystkim miał zapewnić bezpieczeństwo podróżującym na i z pokazów. Policjanci, którzy pełnili służbę na pokładzie helikoptera zwracali szczególna uwagę na to czy drogi krajowe nie są zakorkowane, czy w okolicach lotniska nie mają miejsca wydarzenia nadzwyczajne zagrażające bezpieczeństwu i życiu widzów.

Z powietrza funkcjonariusze mazowieckiej drogówki na bieżąco przekazywali informacje do centrum operacyjnego przy Sztabie Policji KWP zs. w Radomiu dzięki czemu w razie potrzeby policjanci dyżurujący na ziemi mogli podjąć natychmiastowe decyzje. Na pokładzie śmigłowca dyżur pełnili także policyjni antyterroryści.

To już kolejne pokazy lotnicze, które odbyły się pod czujnym okiem policyjnego Sokoła.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony