Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują życie tonącemu mężczyźnie

Data publikacji 13.04.2006

Dwóch policjantów z Mokotowa bez chwili zastanowienia rzuciło się na pomoc tonącemu mężczyźnie. Postawa st. post. Krzysztofa Bąka i sierż. sztab. Leszka Urbańskiego jest godna podziwu i pochwały. Dzięki błyskawicznej pomocy funkcjonariuszy 54-letni Wojciech O. żyje.

Policjanci ratują życie tonącemu mężczyźnieTuż przed godziną 12.00 st. post. Krzysztof Bąk i sierż. sztab. Leszek Urbański zostali skierowani w okolice Jeziorka Czerniakowskiego, gdzie według informacji przekazanych im przez dyżurnego miał topić się mężczyzna. Z uwagi na to, że nie mógł tam podjechać policyjny radiowóz, policjanci pobiegli na wskazane miejsce. Przeszukując teren zobaczyli w wodzie czyjąś postać. Bezwładne ciało unosiło się na wodzie twarzą zwróconą do dna. Mundurowi bez chwili zastanowienia rzucili się na pomoc tonącemu. Gdy tylko wyciągnęli tonącego na brzeg przystąpili do reanimacji, gdyż mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Pomoc przyniosła skutek, funkcje życiowe przywrócono, jeszcze przed przyjazdem karetki. Pogotowie Ratunkowe przewiozło mężczyznę do szpitala.

Jak ustalili policjanci uratowany przez nich mężczyzna to 54-letni Wojciech O. W chwili wydarzenia był w stanie kompletnego upojenia alkoholowego. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji st. post. Krzysztofa Bąka i sierż. sztab. Leszka Urbańskiego mężczyzna przeżył.

Powrót na górę strony