Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Kozienic uratowali porzucone szczeniaki

Data publikacji 27.08.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej w Kozienicach podczas patrolu zauważyli przy drodze dwa małe, bezbronne pieski. Jak się okazało, ktoś je porzucił, zupełnie nie przejmując się co będzie działo się z nimi dalej. Mundurowi nie pozostali obojętni na los szczeniaków. Zabrali je i oddali pod należytą opiekę. Teraz zwierzaki czekają na nowy dom.

Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 20. Podczas patrolu policjanci przy ul. Zdziczów w Kozienicach zauważyli dwa małe błąkające się pieski. Jeden z nich podbiegł do funkcjonariuszy i radośnie tulił się do nich, drugi zaś leżał wystraszony i roztrzęsiony w trawie. Policjanci chcieli ustalić kto jest ich właścicielem. Rozpytali okolicznych mieszkańców. Pytali czy komuś uciekły z posesji, lecz właściciel się nie znalazł. Ruch na tej ulicy w sobotę był duży w związku z odbywająca się imprezą plenerową. Szczeniaki najwyraźniej zostały porzucone i pozostawione same sobie, a to nie było dla nich bezpieczne.

Policjanci nie przeszli obojętnie wobec małych bezbronnych zwierzaków. O porzuconych pieskach poinformowali Kozienicką Gospodarkę Komunalną. Los szczeniąt odmienił się bardzo szybko. Pracownicy KGK zaopiekowali się pieskami i obdarzyli je troskliwą opieką. Teraz szczeniaki przez dwa tygodnie będą tam przebywały i zostaną poddane kwarantannie. Później zostaną oddane do adopcji.

Gdyby nie czujność kozienickich policjantów, szczenięta najprawdopodobniej długo nie przeżyłyby w takich warunkach. Teraz mogą liczyć, że znajdzie się nowy, serdeczny właściciel.

 

Prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kozienicach ul. Radomska lub tel. 48-614-97-00, wszystkich świadków, którzy w dniu 25 sierpnia br. w godzinach wieczornych na ul. Zdziczów w Kozienicach widzieli, kto mógł porzucić pieski.

Przypominamy, że za porzucenie psa według ustawy o ochronie zwierząt, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska/AC

Powrót na górę strony