Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

37-latek odpowie za znieważenie na tle narodowościowym

Data publikacji 28.08.2018

Policjanci z posterunków w Przewozie i Trzebielu zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej na tle narodowościowym. Mieszkaniec powiatu żarskiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 22 sierpnia br. w jednym z punktów gastronomicznych na łęknickim bazarze. Dyżurny żarskiej jednostki przyjął zgłoszenie, które dotyczyło pobicia. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z posterunków w Przewozie i Trzebielu. Jak ustalili funkcjonariusze 37-letni mieszkaniec powiatu żarskiego publicznie i bez powodu znieważył słowami powszechnie uznanymi za obelżywe dwóch obywateli Ukrainy z powodu ich przynależności narodowej. Podejrzany dodatkowo naruszył nietykalność cielesną jednego z nich uderzając go po głowie, kopał i szarpał za odzież, a także groził mu pozbawieniem życia, a wszystko z powodu pochodzenia. 37-letni mężczyzna uszkodził także sprzęt AGD znajdujący się w punkcie gastronomicznym, powodując straty na kwotę ponad 6 tys. złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu świadków oraz zgromadzeniu materiału dowodowego, mieszkaniec powiatu żarskiego usłyszał zarzuty dotyczące gróźb, znieważenia i naruszenia nietykalności na tle narodowościowym oraz uszkodzenia mienia. Za przestępstwa  37-latkowi może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

Powrót na górę strony