Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sochaczewscy policjanci zatrzymali sześciu podejrzanych o udział w bójce

Data publikacji 28.08.2018

Sześć osób zatrzymanych, zabezpieczona znaczna ilość narkotyków, a także telefony i pieniądze - to efekt sobotnich działań sochaczewskich funkcjonariuszy. Mężczyźni są podejrzani o udział w bójce, do której doszło na plaży miejskiej. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

Do groźnej bójki doszło w połowie sierpnia w lokalu przy plaży miejskiej. Między kilkunastoma mężczyznami doszło do starcia, w którym ucierpiały również przypadkowe osoby. Nad ustaleniem sprawców przestępstwa pracowali funkcjonariusze wydziału kryminalnego sochaczewskiej komendy. Do realizacji sprawy doszło w minioną sobotę. Z samego rana, w tym samym czasie, policjanci weszli do domów sześciu mężczyzn (18-35 lat) podejrzanych o udział w bójce. Są to osoby znane jako związane bezpośrednio ze środowiskiem pseudokibiców jednej z pierwszoligowych drużyn piłkarskich.

W mieszkaniu 35-letniego sochaczewianina, znaleziono m.in. plastikowe pudełko wraz z 34 torebkami amfetaminy, elektroniczną wagę, kominiarkę i atrapy broni. U najmłodszego z zatrzymanych znaleziono marihuanę. Policji nie spodziewał się również 20-latek, który chwile po usłyszeniu pukania do drzwi, wyrzucił przez okno telefon, kilka metrów od mundurowych zabezpieczających budynek. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych aresztach.

Podejrzanym przedstawiono zarzut udziału w bójce. Wobec 5 z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, 35-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przepisy karne ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują za ten czyn karę do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków odpowie także osiemnastolatek, u którego policjanci znaleźli marihuanę.

Nie jest to koniec zatrzymań, funkcjonariusze pracują nad ustaleniem kolejnych osób biorących w bójce, a Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wraz z sochaczewską Policją proszą o kontakt osoby, które były świadkami bójki lub zostały pokrzywdzone w wyniku tego przestępstwa.

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony