Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym wykrył nielegalną plantację konopi

Data publikacji 28.08.2018

Policjant poza służbą ujawnił nielegalną plantację konopi indyjskich. Zakazane krzewy uprawiane były w specjalnym tunelu foliowym w powiecie bydgoskim. Zabezpieczono 44 rośliny. 20-letnia właścicielka posesji usłyszała zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zdarzenie miało miejsce późnym popołudniem w jednej z miejscowości w powiecie bydgoskim. Wówczas policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy będąc w czasie wolnym od służby zauważył na terenie jednej z posesji, przy budynku gospodarczym, tunel foliowy. Uwagę funkcjonariusza przykuły uprawiane tam rośliny oraz ich zapach. O tym fakcie poinformował bydgoskich oraz koronowskich policjantów.

Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. Policjanci zabezpieczyli nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczyli ponad 40 krzewów w różnej fazie wzrostu. Do sprawy została zatrzymana 20-letnia właścicielka posesji. Koronowscy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili jej zarzut uprawy konopi innych niż włókniste, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony