Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli ponad 200 tys. zł. Policjanci już ich zatrzymali

Data publikacji 28.08.2018

Nowosolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież ponad 200 tys zł mieszkańcowi Nowej Soli. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę, 22 sierpnia ok. godz. 12.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymali zgłoszenie od 83-latka, że został okradziony. Mężczyzna oświadczył, że godzinę wcześniej skradziono mu ponad 200 tys. zł. Poszkodowany poinformował funkcjonariuszy, że wypłacił gotówkę z banku, po czym wsiadł do swojego pojazdu i chciał odjechać. Nagle drzwi samochodu od strony pasażera otworzył nieznany mężczyzna, który chwycił teczkę z pieniędzmi przeznaczonymi na zakup nieruchomości i uciekł.

Pomimo, że informacja o kradzieży została przekazana dopiero po pewnym czasie, a mała ilość śladów utrudniała pracę policjantom, ich doświadczenie i praca poskutkowała szybkim zatrzymaniem podejrzanych. Wstępne ustalenia wskazywały, że za kradzieżą może stać nie jedna osoba. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

Okazało się, że trzech mieszkańców Nowej Soli jest zamieszanych w kradzież gotówki. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, jeszcze tego samego dnia zatrzymali pierwszego z podejrzanych, 51-latka. Następnego dnia funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali 27-latka. 24 sierpnia trzeci z podejrzanych, 56-latek, został zatrzymany. Trzech mieszkańców Nowej Soli usłyszało już zarzuty. Decyzją sądu rejonowego podejrzani spędzą najbliższe miesiące w areszcie. Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.39 MB)

Powrót na górę strony