Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli 4 kg dopalaczy

Data publikacji 28.08.2018

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie tzw. „dopalaczy”. 34-latek odpowie zgodnie z przepisami znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W związku ze sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 4 kg tzw. nowych środków psychoaktywnych. Wobec podejrzanego prokurator na wniosek Policji wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu nie raz potwierdzili swoją skuteczność w walce z przestępczością narkotykową. Zdobywane przez nich informacje, są szczegółowo sprawdzane, analizowane i umiejętnie wykorzystywane. Wszystko po to, aby te niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje nie trafiły do odbiorców. Oprócz funkcjonariuszy pionu kryminalnego, sytuację związaną z tzw. „dopalaczami” monitorują policjanci pełniący służbę patrolowo-interwencyją na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Efektem ich pracy było zatrzymanie 24 sierpnia br. mężczyzny podejrzanego o wytworzenie znacznych ilości tzw. nowych substancji psychoaktywnych.

W godzinach wieczornych funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zostali skierowani w rejon osiedla Korczak, na interwencje związaną z awanturą domową. Na miejscu zastali 34-latka, który wraz ze swoim „dobytkiem” przebywał na klatce schodowej. Policjantów zainteresował jeden z kartonów, w którym znajdował się susz roślinny. Wstępne badanie substancji testerem narkotykowym, wykazało obecność metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie interwencji policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 4 kg suszu. Podczas przesłuchania 34-latek przyznał, że nasączył susz jednym ze związków chemicznych wymienionych w znowelizowanym rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu kilku zarzutów.  Mężczyzna odpowie m.in. za wytworzenie znacznych ilości nowych substancji psychotropowych oraz uszkodzenie dziewięciu pojazdów w lipcu tego roku.

Sąd zastosował wobec podejrzanego 34-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • worek z dopalaczami
  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony