Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Podejrzani o czynną napaść na funkcjonariusza usłyszeli zarzuty

Data publikacji 28.08.2018

Kary do 10 lat pozbawienia wolności grożą 2 mężczyznom, którzy zaatakowali funkcjonariusza policji. Była to reakcja na zwrócenie jednemu z napastników uwagi na niewłaściwe zachowanie. Otóż jeden z mężczyzn załatwiał potrzebę fizjologiczną w miejscu publicznym. Funkcjonariusz w tym czasie był na spacerze z dziećmi i swoją partnerką.

W sobotę (25 sierpnia br.) po godzinie 19.00 policjant służby prewencyjnej z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie, mając dzień wolny, wybrał się ze swoją partnerką oraz małoletnimi dziećmi na spacer po miejscowości Wejsuny. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który ostentacyjnie, na chodniku załatwiał swoją potrzebę fizjologiczną. Policjant zwrócił mężczyźnie uwagę na niewłaściwe zachowanie, informując go jednocześnie, że jest funkcjonariuszem. Mężczyzna bez powodu zaatakował zwracającego mu uwagę policjanta. Po chwili do napastnika dołączył jego kolega. Dzięki postawie funkcjonariusza oraz szybkiej reakcji wezwanego na miejsce patrolu policji, mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj byli pod wpływem alkoholu.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego w wieku 22 lat i 33 lat już usłyszeli prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Zostali objęci policyjnym dozorem do czasu zakończenia postępowania.

Grożą im kary do lat 10 pozbawienia wolności.

gp/in

Powrót na górę strony