Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinny interes przerwali policjanci z Kruszwicy

Data publikacji 29.08.2018

Kruszwiccy policjanci rozbili szajkę, która uprawiała konopie indyjskie. Rodzeństwo urządziło plantacje w pomieszczeniach po byłych sklepach. Policjanci zabezpieczyli łącznie 237 krzaków konopi i urządzenia do ich uprawy. Teraz dwóm podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy, pow. inowrocławski, kilka dni temu uzyskali informację, że na terenie gminy może znajdować się plantacja konopi. „Chodząc” przy sprawie pogłębili wiedzę i prowadzili obserwację wytypowanego miejsca. Gdy mieli już dostateczne dowody, w miniony poniedziałek (27.08.18), wkroczyli do pomieszczeń po byłym sklepie i przeszukali je. Mundurowi ujawnili tam łącznie 127 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Zabezpieczyli też urządzenia służące do uprawy: nawilżacze, wentylatory, lampy oświetleniowe.

Do sprawy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu aleksandrowskiego. Mając również informację, że mężczyzna prowadzi proceder narkotykowy razem z bratem, tego samego dnia zatrzymali na terenie Aleksandrowa Kujawskiego 34-latka.

To nie jedyne miejsce, gdzie kruszwiccy policjanci ujawnili plantację. Bracia mieli jeszcze jedną kryjówkę na terenie gminy Jeziora Wielkie. W pomieszczeniach również po byłym sklepie policjanci ujawnili 110 krzewów oraz osprzęt do uprawy.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zebrane dowody skutkowały postawieniem im następnego dnia (28.08.18) zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a dotyczące obrotu zabronionymi środkami. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia. Kruszwiccy policjanci wystąpili do oskarżyciela o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanych.

Powrót na górę strony