Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 29.08.2018

Wczoraj sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec obywatela Ukrainy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Jak wynika z ustaleń policjantów, 33-latek zadał znajomemu cios nożem w brzuch. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, gdzie cały czas przebywa. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Po północy dyżurny komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z użyciem noża. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali pokrzywdzonego z raną kłutą brzucha oraz udzielającego mu pomocy mężczyznę.

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy pokrzywdzonemu. Po chwili na miejsce dojechał zespół pogotowia ratunkowego, który w stanie ciężkim przetransportował 24-latka do szpitala.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu czynności procesowe, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Policjanci do wyjaśnienia tej sprawy zatrzymali łącznie czterech mężczyzn, którzy wspólnie przebywali w budynku. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli od blisko 2 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieli, zostali przesłuchani. Jak się okazało, pokrzywdzony został zaatakowany przez 33-letniego współlokatora po tym, gdy między mężczyznami doszło do sprzeczki.

Prokurator przedstawił obywatelowi Ukrainy zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj sąd poparł wniosek prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

(KSP / kp)

 

Powrót na górę strony