Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja mundurowych zapobiegła tragedii

Data publikacji 29.08.2018

Wczoraj bialscy policjanci pomogli 70-letniemu mieszkańcowi gm. Terespol. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na terenie parkingu osunął się na samochód. Mundurowi udzielili mu pomocy oraz wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia. Dzięki temu mężczyzna błyskawicznie trafił pod opiekę specjalistów.

Wczoraj policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego bialskiej komendy, wracając ze zgłoszonej na terenie miasta interwencji, zauważyli mężczyznę, który na terenie parkingu osunął się na samochód. Policjanci zareagowali natychmiast i zawrócili na miejsce zdarzenia. Jak ustalili, mężczyzna, który stracił przytomność jest diabetykiem. Wspólnie z będącym na miejscu świadkiem zdarzenia udzielili pomocy poszkodowanemu. Wezwali również na miejsce załogę karetki pogotowia. Dzięki czujności bialskich mundurowych 70-letni mieszkaniec gm. Terespol błyskawicznie trafił pod opiekę specjalistów.

Choć upały już nie są już tak intensywne, nadal może zdarzyć się, że ktoś potrzebował będzie naszej pomocy. Zwracajmy szczególną uwagę na innych. Gdy zauważymy osobę, która zachowuje się nienaturalnie, sprawdźmy czy nie wymaga pomocy medycznej, bądź poinformujmy policję. Jeden telefon może uratować ludzkie życie bądź zdrowie.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony