Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gangster z toplisty zatrzymany

Data publikacji 14.04.2006

Gangster z policyjnej toplisty Sebastian S. ps. Rakieta został zatrzymany w Hiszpanii. Był członkiem rozbitej groźnej bandy, która na przełomie lat 2000-2002 dokonała ponad stu przestępstw m.in. napadów rabunkowych na banki i konwojentów przewożących pieniądze. W trakcie jednego z napadów śmiertelnie postrzelonych zostało dwóch konwojentów.

Poszukiwany gangster Sebastain S. ps "Rakieta" z Będzina został zatrzymany w Hiszpanii. Był niedobitkiem groźnej bandy, która w latach 2000-2002 dokonała ponad stu przestępstw: napadów rabunkowych na placówki bankowe, napadów na konwojentów przewożących pieniądze i kradzieży samochodów.

Sebastian S. podejrzany jest m.in: o napad na konwój w dniu 25 kwietnia 2002 r. w Sosnowcu, w trakcie którego postrzelono śmiertelnie dwóch pracowników firmy ochroniarskiej. We wrześniu 2005 roku Śląscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego uzyskali informację, że Sebastian S. ukrywa się w Hiszpanii. Nawiązali wtedy współpracę z hiszpańską policją, a Sąd Okręgowy w Katowicach na podstawie wniosku katowickiej Prokuratury Apelacyjnej wydał Europejski Nakaz Aresztowania.

Oficerowie CBŚ ustalili, że Sebastian S. ukrywa się w północnej Hiszpanii na wybrzeżu Zatoki Biskajskiej. Przestępca został zatrzymany dzisiaj około 3.30 w miejscowości Salgera gdy bawił się na dyskotece. W akcji jego zatrzymania brało udział ponad dwudziestu hiszpańskich policjantów. Był bardzo zaskoczony faktem zatrzymania. Dwukrotnie próbował uciekać. Pierwszy raz gdy został zatrzymany w dyskotece, drugi raz podczas przewożenia do jednostki policji.

Zobacz także: poszukiwani

Powrót na górę strony