Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W liście podziękował policjantom za szybkie i skuteczne działanie

Data publikacji 29.08.2018

W ciągu jednego popołudnia dzięki pracy policjantów z Kolbud odzyskano przywłaszczone ponad 20 tys. zł oraz zatrzymano sprawców tego przestępstwa. Mężczyzna próbował przekroczyć przejście graniczne. 40 -latek usłyszał zarzut przywłaszczenia, a pieniądze zostały zwrócone właścicielom. W podziękowaniu za skuteczne działania policjanci dostali list gratulacyjny.

Do policjantów z Kolbud zgłosił się przedstawiciel jednej z pomorskich firm, informując że jego pracownik-konwojent, po swojej zmianie nie rozliczył się z ponad 20 tys. zł i nie można nawiązać z nim kontaktu.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Mundurowi wstępnie ustalili, że 40 -latek może jechać w stronę przejścia granicznego i zaangażowali do współpracy funkcjonariuszy straży granicznej. Jeszcze tego samego dnia mundurowi dotarli do miejsca, w którym podejrzany o dokonanie przestępstwa mężczyzna mieszkał i przeszukali jego mieszkanie w Sopocie. Tam w piwnicy domu policjanci odnaleźli ukrytą za narzędziami gotówkę.

Chwile po odnalezieniu pieniędzy funkcjonariusze straży granicznej poinformowali, że zatrzymano 40-latka, który próbował wjechać na teren Białorusi. Zatrzymany 40-latek usłyszał już zarzuty przywłaszczenia, a właściciele odzyskali pieniądze.

W podziękowaniu za szybkie i skuteczne działania policjanci dostali list gratulacyjny.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony