Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla plantatorów

Data publikacji 30.08.2018

Najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami dwaj zatrzymani bracia, którzy wpadli w ręce kruszwickich policjantów. Odpowiedzą oni za uprawianie konopi za co grozi kara do 12 lat więzienia.

Przypomnijmy: policjanci z komisariatu w Kruszwicy, pow. inowrocławski, kilka dni temu uzyskali informację, że na terenie gminy może znajdować się plantacja konopi. „Chodząc” przy sprawie pogłębili wiedzę i prowadzili obserwację wytypowanego miejsca. Gdy mieli już dostateczne dowody, w miniony poniedziałek (27.08.18), wkroczyli do pomieszczeń po byłym sklepie i przeszukali je. Mundurowi ujawnili tam łącznie 127 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Zabezpieczyli też urządzenia służące do uprawy: nawilżacze, wentylatory i lampy oświetleniowe.

Do sprawy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu aleksandrowskiego. Mając również informację, że mężczyzna prowadzi proceder narkotykowy razem z bratem, tego samego dnia zatrzymali na terenie Aleksandrowa Kujawskiego 34-latka.

To nie jedyne miejsce, gdzie kruszwiccy policjanci ujawnili plantację. Bracia mieli jeszcze jedną kryjówkę na terenie gminy Jeziora Wielkie. W pomieszczeniach również po byłym sklepie policjanci ujawnili 110 krzewów oraz osprzęt do uprawy.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zebrane dowody skutkowały postawieniem im następnego dnia (28.08.18) zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a dotyczące obrotu zabronionymi środkami. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia. Kruszwiccy policjanci wystąpili do oskarżyciela o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanych.

Wniosek funkcjonariuszy poparł prokurator i sąd. Wczoraj (29.08.18)  zapadła decyzja, że podejrzani trafią za kraty na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony