Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Taki dzielnicowy to skarb...

Data publikacji 30.08.2018

90-latka podziękowała dzielnicowemu za pomoc, którą od niego uzyskała. Policjant zainteresował się losem kobiety i poinformował też o sytuacji inne instytucje.

Pani Zdzisława ma 90 lat, porusza się jedynie w obrębie mieszkania przy pomocy balkonika lub wózka inwalidzkiego. Kiedy odwiedził ją siedlecki dzielnicowy mł. asp. Adrian Gryczka. Kobieta na tyle mu zaufała, że opowiedziała o swoich problemach rodzinnych. Policjant na podstawie uzyskanych informacji stwierdził, że kobieta jest najprawdopodobniej ofiarą przemocy ze strony córki. Dzielnicowy o swoich ustaleniach powiadomił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach. Wiedząc, że pani Zdzisława nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć do żadnej instytucji zorganizował posiedzenie zespołu interdyscyplinarnego w mieszkaniu kobiety. Po zgromadzeniu wymaganych informacji sporządzona została Niebieska Karta, a w Komenda Miejska Policji w Siedlcach wszczęła dochodzenie w sprawie znęcania się nad kobietą. Obecnie trwa postępowanie przygotowawcze w sprawie.

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego i powiadomieniu innych instytucji sytuacja kobiety uległa poprawie i jest na bieżąco monitorowana. Kobieta w przesłanym na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach, liście podkreśliła: „że jest on godzien nosić mundur policjanta, że koledzy powinni brać z niego przykład, że komendant może być dumny z takiego funkcjonariusza”.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

Powrót na górę strony