Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc poza służbą doprowadził do zatrzymania kierującego po narkotykach

Data publikacji 30.08.2018

Informacja przekazana od policjanta poza służbą zapobiegła tragedii. Dzięki reakcji mundurowego zatrzymany został 17 – latek, który kierował samochodem po zażyciu środków odurzających i bez uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Wczoraj około godz. 10:30 do operatora 997 zadzwonił policjant z Pogodna, który był poza służbą. Mundurowy oświadczył, że ma informację dotyczącą kierującego, który porusza się po mieście autem bez wymaganych uprawnień. Według zgłaszającego młody mężczyzna miał jechać volkswagenem pasatem  ul. Gdańską w Szczecinie.

Drogą radiową o zgłoszonej sytuacji powiadomione zostały wszystkie patrole pełniące w tym czasie służbę na terenie Szczecina. Natomiast na ul. Gdańską wysłano załogę z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie.

Patrol podjął interwencję wobec kierującego i na ul. Energetyków w okolicach Mostu Długiego zatrzymał go do kontroli drogowej.

W samochodzie oprócz kierującego znajdował się pasażer. W momencie, kiedy policjant wydał polecenie do zajechania w bezpieczne do kontroli miejsce, 17 – latek wykonał polecenie po czym pośpiesznie otworzył drzwi samochodu i pieszo oddalił się, uciekając w kierunku centrum.

Natychmiast o sytuacji powiadomiono patrole znajdujące się w pobliżu miejsca interwencji.

Po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany przez szczecińskich wywiadowców na jednym z podwórek w okolicach ul. Dworcowej. Wstępne badanie 17 – latka wykazało, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających, pobrano od niego krew do dalszych badań.

Kierujący volkswagenem został zatrzymany i przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań, gdzie obecnie przebywa. Pasażer również został zatrzymany do wyjaśnienia.

17 – latek znany jest Policji, wielokrotnie był już wcześniej notowany za różne przestępstwa, jako nieletni sprawca czynów karalnych.

Śledczy z Komisariatu w Dąbiu zbierają materiał dowodowy, który pozwoli na postawienie 17 – latkowi zarzutu prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz bez wymaganych do tego uprawnień.

 

asp. szt. Irena Kornicz

Powrót na górę strony