Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienna wizyta w krośnieńskiej komendzie

Data publikacji 31.08.2018

Krośnieńską komendę odwiedził wyjątkowy gość. Niepełnosprawny Patryk podróżuje po kraju, poznaje nowe miejsca, nawiązuje znajomości, pozostawiając w pamięci ciepłe wspomnienia i przeświadczenie, że niepełnosprawność nie musi oznaczać społecznej izolacji.

21-letni Patryk pochodzi z Tych i jest wesołym, pełnym życia, młodym człowiekiem. Od wczesnego dzieciństwa jest osobą niepełnosprawną, ale ma marzenia, które realizuje na przekór losowi. Jednym z nich jest służba w Policji.  

We wtorek, Patryk odwiedził siedzibę krośnieńskich funkcjonariuszy, gdzie spotkał się z Komendantem Miejskim Policji w Krośnie  – mł. insp. Leszkiem Buryłą. Patryk obejrzał eksponaty zgromadzone w Podkarpackiej Izbie Pamięci Służb Policyjnych i został obdarowany upominkami, które wzbogacą jego kolekcję pamiątek z podróży szlakiem policyjnych jednostek.

Patryk gościł w komendach Policji województwa śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Stał się w ten sposób nieformalnym ambasadorem osób niepełnosprawnych, które ze względu na swoje dysfunkcje, poddawane są społecznej izolacji. 

Patrykowi w podróży towarzyszy jego mama, która twierdzi, że wizyta w każdej jednostce przynosi mu ogromną radość. Patryk z kolei udowadnia, że pomimo przeciwności losu, należy walczyć o swoje marzenia i podejmować nowe wyzwania.   

 

Powrót na górę strony