Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod Złotnikami Kujawskimi kryminalni odkryli dziuplę samochodową

Data publikacji 02.09.2018

Trzy odzyskane samochody, które pochodzą z przestępstwa zabezpieczyli policjanci z Inowrocławia. Pojazdy zostały utracone na terenie Wielkiej Brytanii. Związek z procederem mają dwaj zatrzymani mężczyźni, którzy ukrywali i rozbierali pojazdy na terenie Polski. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego inowrocławskiej policji uzyskali informacje o dziupli samochodowej na terenie gminy Złotniki Kujawskie. Wnikliwa praca kryminalnych pozwoliła im na wytypowanie dokładnego miejsca przestępstwa.  

W miniony czwartek (30.08.18) funkcjonariusze przystąpili do działania. Wtedy kryminalni wkroczyli na teren prywatnej posesji i przeszukali ją. Na otwartym terenie ujawnili trzy rozebrane samochody: dwa pojazdy marki Land Rover i VW Touareg. Dalsze działania potwierdziły, że kilkuletnie samochody, wartości ponad sto tysięcy złotych, „zniknęły” podczas tegorocznych wakacji z terenu Wielkiej Brytanii.

Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 28 i 31 lat, którzy przebywali na terenie posesji. To mieszkańcy powiatu inowrocławskiego. Zebrane dowody w sprawie pozwoliły na przedstawienie im zarzutów: ukrywania samochodów pochodzących z przestępstwa (31l.) i zlecenia ich rozbiórki (28l.)

W piątek (31.08.18) kryminalni doprowadzili zatrzymanych do oskarżyciela. Prokurator zdecydował, że do czasu rozprawy podejrzani będą objęci policyjnym dozorem. Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony