Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw wyprzedzał na przejściu dla pieszych, a później jechał blisko 220 km/h. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci

Data publikacji 04.09.2018

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i na „podwójnej ciągłej”, chwilę później jazda z prędkością niemal 220 km/h, takich wykroczeń dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca mercedesa. 51-latek - obywatel Niemiec za nic miał obowiązujące przepisy. Jego niebezpieczną jazdę, w porę przerwali policjanci ze strzeleckiej drogówki, którzy zarejestrowali całą sytuację, dzięki kamerze zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie.

W sobotę (1 września) uwagę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zwrócił osobowy mercedes, którego kierowca tak bardzo się spieszył, że postanowił nie czekać do momentu kiedy będzie mógł bezpiecznie wyprzedzać. Postanowił w nieodpowiedzialny sposób w miejscu, gdzie jest to zabronione, wyprzedzić jadące przed nim pojazdy na przejściu dla pieszych i na linii podwójnej ciągłej. Sytuacja miała miejsce około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 22. To główny szlak komunikacyjny biegnący przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego, gdzie policyjnej kontroli trzeba się spodziewać z dużym prawdopodobieństwem. Policjanci patrolujący tę drogę zauważyli osobowego mercedesa, który przed wyjazdem z obszaru zabudowanego, pomimo znajdującego się przejścia dla pieszych i „podwójnej ciągłej” wyprzedzał jadące przed nim samochody. Kiedy mundurowi postanowili zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli, okazało się, że będzie to zadanie nie łatwe, bo mężczyzna jechał z bardzo dużą prędkością. Pomiar wskazał, że jest, to prędkość niemal 220 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 51-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna tłumaczył policjantom swoje niebezpieczne zachowanie na drodze tym, że bardzo spieszy się do pracy. Policyjna kontrola z całą pewnością ostudziła jego pośpiech, bo za wykroczenia, które popełnił został ukarany mandatem w kwocie 1000 złotych.

 

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.65 MB)

Powrót na górę strony