Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba z międzynarodowej grupy przestępczej wpadła

Data publikacji 14.04.2006

Policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali wczoraj Konrada K. 30-letniego mieszkańca Lublina, który jest kolejną, dziewiątą już osobą, zatrzymaną przez Policję w sprawie aresztowanych 10 kwietnia br. pierwszych członków zorganizowanej, międzynarodowej grupy przestępczej, kradnącej samochody i motocykle.

Mężczyźnie udowodniono, że od grudnia 2005 roku działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, nabył motocykl Yamaha pochodzący z kradzieży i odsprzedał Patrickowi K., obywatelowi Francji.

Ponadto, w garażu i na parkingu przed mieszkaniem 30-letniego Konrada K. policja ujawniła trzy inne motocykle. Dwa marki Kawasaki oraz jeden marki Yamaha o wartości około 100 tys. zł. Zostały one skradzione prawdopodobnie z terenu Francji i Szwajcarii. Wszystkie nosiły ślady ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne.

Konrad K. osadzony został w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, skąd dziś z zarzutem paserstwa doprowadzony będzie do prokuratury. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Motocykle zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Powrót na górę strony