Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywego alarmu bombowego aresztowany

Data publikacji 04.09.2018

Wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora częstochowski sąd tymczasowo aresztował mężczyznę, który w minioną sobotę wywołał fałszywy alarm bombowy w dużej firmie produkcyjnej na terenie Kamyka. Kłobuccy policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego kilka godzin po zdarzeniu. Sprawcy grożą teraz surowe konsekwencje natomiast najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

W sobotę po 18.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące ładunku wybuchowego, który miał zostać podłożony w dużej firmie produkcyjnej na terenie Kamyka. Na miejsce niezwłocznie skierowano mundurowych, w tym policjanta z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z kłobuckiej komendy. W działaniach brało udział również 8 zastępów straży pożarnej, natomiast dyrektor zakładu, w którym miała być podłożona bomba, zarządził ewakuację pracowników.

Podczas dokładnego sprawdzania terenu firmy i hal produkcyjnych, mundurowi nie znaleźli ładunku wybuchowego ani żadnych innych podejrzanych i niebezpiecznych przedmiotów. Tym samym okazało się, że zgłoszenie było fałszywe.

Jednocześnie, już w czasie trwającej akcji, kłobuccy policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który wywołał fałszywy alarm bombowy i tym samym uruchomił działania policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia bomby. W nocy z soboty na niedzielę policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który miał wybić szybę w jednym z domów w Kamyku, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach mundurowi z kłobuckiej patrolówki zatrzymali podejrzanie zachowującego się mężczyznę, którego bardzo szybko powiązali z fałszywym alarmem sprzed kilku godzin. Zatrzymany, to 30-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Jest znany kłobuckim policjantom, gdyż w innej prowadzonej sprawie usłyszał już zarzuty podpalenia lasu, do którego doszło w lipcu tego roku, na terenie gminy Popów.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego. Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, częstochowski sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Grożą mu surowe konsekwencje, w tym kilkuletni pobyt w więzieniu.

Przestrzegamy, że wywołanie fałszywego alarmu uruchamia całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich nieodpowiedzialnych „żartów" są jednak bardzo szybko ustalani i wtedy muszą liczyć się z wysokimi kosztami oraz bardzo surowymi konsekwencjami.

(KWP w Katowicach / kp)

 

Powrót na górę strony