Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał odebrać sobie życie. Uratował go dzielnicowy

Data publikacji 04.09.2018

Opanowanie i profesjonalizm dzielnicowego z Posterunku Policji w Zbąszynku przyczyniły się do uratowania mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. Starszy sierżant Eryk Wawrzynowicz po otrzymaniu zgłoszenia od wystraszonej kobiety o tym, że znany jej mężczyzna zamierza odebrać sobie życie natychmiast zareagował, odnalazł go i odwiódł od powziętego zamiaru.

W czwartek (30 sierpnia) st. sierż. Eryk Wawrzynowicz brał udział w posiedzeniu Grupy Roboczej Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w jednej z miejscowości gdzie rozwiązywane są problemy związane z przemocą w rodzinie. W trakcie trwania spotkania na miejscu zjawiła się wystraszona kobieta, która oświadczyła, że znany jej mężczyzna zamierza popełnić samobójstwo. Dzielnicowy natychmiastowo udał się z kobietą do miejsca gdzie po raz ostatni go widziano. W trakcie drogi policjant ustalił jak wygląda mężczyzna oraz udało mu się nawiązać z nim kontakt telefoniczny. Desperat poinformował, że zamierza odebrać sobie życie, gdzieś w rejonie torowiska. Dzięki doskonalej znajomości terenu dzielnicowy szybko wytypował to miejsce i podczas drogi cały czas podtrzymywał połączenie telefoniczne. Dzięki spokojnej i opanowanej rozmowie odwiódł mężczyznę pod powziętego zamiaru, a następnie przekazał w ręce pogotowia ratunkowego.

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu, doskonała znajomość terenu oraz zaufanie jakim cieszą się wśród mieszkańców służy właśnie niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tak było właśnie w tym przypadku. Sierżant. sztabowy Eryk Wawrzynowicz służy w policji od 4 lat. Początkowo pracował w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, a od 2 lat pełni służbę jako dzielnicowy na terenie Posterunku Policji w Zbąszynku.

 

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

 

Powrót na górę strony