Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał utopić się w rzece. Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 05.09.2018

Policjanci z Janowa Podlaskiego uratowali życie 62-letniemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Dzwoniąc na numer alarmowy oświadczył, że chce utopić się w rzece. Szybka reakcja mundurowych zapobiegła tragedii. Mundurowi dotarli na czas i zatrzymali desperata, gdy już miał wchodzić do rzeki. Jak się okazało, był nietrzeźwy.

W miniony poniedziałek przed godziną 17:00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację o 62-letnim mieszkańcu gminy Janów Podlaski, który chce popełnić samobójstwo. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna sam zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że chce ze sobą skończyć i idzie się utopić. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol.

Asp. szt. Robert Paszkowski oraz mł. asp. Andrzej Dudziuk zauważyli desperata w miejscowości Gnojno, gdy szedł w stronę rzeki Bug. Na widok mundurowych przyspieszył, chcąc zrealizować swój zamiar.

Policjanci dogonili 62-latka i gdy ten usiłował już wejść do rzeki, uniemożliwili mu to. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Z uwagi na zagrożenie jego zdrowia i życia, został doprowadzony do wytrzeźwienia.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony