Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej

Data publikacji 16.04.2006

Na ulicach Warszawy, Katowic i Krakowa pojawiły się wspólne patrole policji i Żandarmerii Wojskowej. Patrole szczególną uwagę zwracają na miejsca kultu religijnego, centra handlowe i dworce kolejowe, czyli na miejsca najbardziej zagrożone pospolitymi przestępstwami. Celem patroli jest także odciążenie policjantów zaangażowanych w przygotowywanie tegorocznej wizyty papieskiej.

13 kwietnia Prezes Rady Ministrów na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej, podjął decyzję o skierowaniu żołnierzy ŻW do wsparcia działań policji. Zgodnie z decyzją wspólne patrole będą widoczne na ulicach do 5 maja.

Patrole szczególną uwagę zwracają na miejsca kultu religijnego, centra handlowe i dworce kolejowe, czyli na największe skupiska ludzi i miejsca najbardziej zagrożone pospolitymi przestępstwami. Celem patroli jest także odciążenie policjantów zaangażowanych w przygotowywanie tegorocznej wizyty papieskiej.

To już drugie wspólne patrole policji i ŻW. Pierwsze wyszły na ulice Warszawy podczas świąt Bożego Narodzenia i przyniosły znakomite efekty. Skontrolowano ponad 1700 osób, zatrzymano ponad 30, nałożono ponad 250 mandatów karnych i ujawniono prawie 300 sprawców wykroczeń.

Zobacz także: KGP: Efekty wspólnych patroli

Powrót na górę strony