Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł nieprzytomnej kobiecie

Data publikacji 06.09.2018

Policjant z wydziału ds. nieletnich chojnickiej komendy, wracając z wykładów dla uczniów klas mundurowych, pomógł kobiecie, która zasłabła na przejściu dla pieszych przy ruchliwej ulicy w centrum Chojnic. Funkcjonariusz, jako jedyny wśród przechodniów zwrócił uwagę na sytuację zagrażającą życiu starszej pani i natychmiast ruszył z pomocą. Szybka reakcja pozwoliła na uniknięcie niebezpieczeństwa zagrażającego życiu chorującej na cukrzycę kobiety.

Wczoraj na jednej z ulic w Chojnicach mł.asp. Krzysztof Rolbiecki wracając pieszo z wykładów prowadzonych w klasach mundurowych, zauważył, jak starsza kobieta osunęła się na ziemię na przejściu dla pieszych. Jego reakcja była odruchowa – natychmiast ruszył jej z pomocą. Leżącą bezwładnie kobietę ułożył w tzw. pozycji bezpiecznej, uprzednio sprawdzając jej funkcje życiowe. Równolegle poinformował służby medyczne o zdarzeniu. 

Policjant pomógł kobiecie odzyskać przytomność, okazało się, że starsza pani choruje na cukrzycę i prawdopodobnie zapomniała zażyć lekarstwa. Mając świadomość, iż kobiecie zagrażać może śpiączka cukrzycowa, do przyjazdu karetki policjant cały czas rozmawiał z chorą i dbał, aby nie straciła ponownie przytomności. Starsza kobieta została przekazana zespołowi karetki i przetransportowana do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.

Dzięki natychmiastowej i wzorowej reakcji policjanta, życiu kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Gdańsku / ig)
 

Powrót na górę strony