Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę autobusu, który wiózł dzieci

Data publikacji 07.09.2018

Dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu, który wiózł dzieci. Badanie stanu trzeźwości 61-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w ręce aspiranta sztabowego Sebastiana Sienkiewicza po informacji przekazanej przez zaniepokojonego świadka. Pijany kierowca stracił już wcześniej prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu i łamanie sądowych zakazów grozi mu nawet 5 lata więzienia.

Wczoraj, 06.09.2018 r., po godzinie 15.00 dyżurny komendy policji w Raciborzu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą osobę wynikało, że w kierunku Kuźni Raciborskiej jedzie autobus, którego kierujący może być pijany. Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał wskazany bus do kontroli w Rudzie Kozielskiej na ulicy Raciborskiej. Mundurowi od razu wyczuli od 61-letniego kierowcy silną woń alkoholu. Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto stróże prawa, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych ustalili, że posiada on dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Obowiązują one do 2020 i 2022 roku. W autobusie podróżowało siedmioro dzieci, a także dwie dorosłe kobiety. Przewożone dzieci to uczniowie szkoły podstawowej, które wracały do domu po skończonych zajęciach w szkole.

61-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje teraz prokurator. Mężczyzna stracił już wcześniej prawo za jazdę na ,,podwójnym gazie”. Teraz grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

  • autobus, którym pijany kierowca wiózł pasażerów
  • dzielnicowy z kierowcą autobusu
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną

Film Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę autobusu, który wiózł dzieci

Pobierz plik Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę autobusu, który wiózł dzieci (format mp4 - rozmiar 14.9 MB)

Powrót na górę strony