Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa przestępcza rozbita

Data publikacji 14.04.2006

Policjanci z KPP w Bolesławcu rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się wymuszeniami rozbójniczymi, fałszowaniem dokumentów i wyłudzaniem na tej podstawie kredytów bankowych.

Na początku kwietnia br. do KPP w Bolesławcu zgłosił się mieszkaniec Świetoszowa, który powiadomił, ze grupa mężczyzn (część z nich była mu znana) przemocą fizyczną oraz groźbami pozbawienia życia pokrzywdzonemu i jego najbliższej rodzinie, wymusiła na nim wydanie samochodu m-ki Mercedes Vito wartości 28 000 zł.

Policjanci z Bolesławca ustalili skład grupy (wszyscy byli w przeszłości notowani i karani za różne czyny), a następnie na terenie Żagania i Świetoszowa zatrzymali 7 mężczyzn (wszyscy w wieku około 30 lat) podejrzanych o wymuszenie samochodu.

W trakcie zatrzymań i przeszukań miejsc zamieszkania sprawców ujawniono i zabezpieczono m. in. telewizor plazmowy i laptop, dokumenty in blanco zaświadczające o zatrudnieniu w różnych firmach, pieczątki firmowe, fałszywy banknot 200 euro oraz około 410 porcji marihuany. Zatrzymanym mężczyznom, przedstawiono zarzuty w związku z wymuszeniem rozbójniczym, posiadaniem narkotyków, fałszowaniem dokumentów, usiłowaniem wprowadzenia do obrotu fałszywych banknotów oraz wyłudzaniem kredytów bankowych.

Grozi im kara pozbawienia wolności od 5 lat do 25 lat. Wobec 3 sprawców policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskami o areszty.

Powrót na górę strony