Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadał ciosy nożem, teraz odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 07.09.2018

Policjanci już chwilę po zdarzeniu zatrzymali 28-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 42-letniego chojniczanina. Mężczyzna ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany przez śledczych. Dziś funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną środę około godziny 12:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał telefoniczną informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na jednej z posesji w Chojnicach mężczyzna został zaatakowany nożem.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Tam mundurowi zastali świadków zdarzenia oraz mężczyznę rannego w okolice klatki piersiowej, któremu udzielano pomocy przedmedycznej. Policjanci, po zebraniu kilku podstawowych informacji, ruszyli w pościg za napastnikiem i po kilku minutach sprawca został zatrzymany w mieszkaniu jednego z członków rodziny. Policjanci zabezpieczyli też narzędzie przestępstwa, które podejrzany miał przy sobie. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, natomiast ranny mężczyzna został przetransportowany do chojnickiego szpitala.

Na miejscu zdarzenia grupa dochodzeniowo-śledcza zajęła się zbieraniem i zabezpieczaniem dowodów. Pracując nad tą sprawą mundurowi ustalili, że 28-latek w akcie zemsty zaatakował 41-latka na podwórku jednej z posesji w Chojnicach, zadając mu kilka ciosów nożem, grożąc przy tym pozbawieniem życia.

Zatrzymany 28-latek, który wcześniej już odbywał karę więzienia za rozbój został przesłuchany przez śledczych. Dzisiaj policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara więzienia na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ig)
 

  • Zatrzymany z policjantami
  • Zatrzymany z policjantami
  • Zatrzymany z policjantami
Powrót na górę strony