Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie pożaru w kamienicy

Data publikacji 10.09.2018

Policjanci pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie pożaru kamienicy na wrocławskim Ołbinie. Zatrzymany usłyszał już zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Przez kilka dni policjanci nieprzerwanie prowadzili działania operacyjne mające na celu jak najszybsze namierzenie sprawcy tego przestępstwa i jednocześnie czuwali stale nad bezpieczeństwem mieszkańców budynku, w którym doszło do podpalenia. Zatrzymanie mężczyzny było tylko kwestią czasu. 8 września br. podejrzewany został zatrzymany. Okazał się nim 33-latek, który był kompletnie zaskoczony interwencją policjantów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie na okres 3 miesięcy. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy kamienicy podziękowali policjantom z komisariatu na wrocławskim Ołbinie za profesjonalne działania i szybkie zatrzymanie podpalacza.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Powrót na górę strony