Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie zabronionych środków odurzających

Data publikacji 10.09.2018

Sąd Rejonowy w Żninie aresztował na 3 miesiące 25-latka za posiadanie prawie kilograma dopalaczy. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lata pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli informację,  że mieszkaniec  Bydgoszcz, który przebywał na terenie powiatu żnińskiego może posiadać dopalacze.

W ubiegłym tygodniu, w czwartek (06.09) na terenie domu w budowie, w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli, znalezione na parapecie, w pustej paczce po papierosach, dwa woreczki z zawartością białego proszku. W innych pomieszczeniu zabezpieczono kolejne woreczki. Łącznie  zabezpieczono 17 woreczków strunowych z zawartością białej substancji o łącznej wadze niemalże kilograma. Zabezpieczone substancja trafiła do policyjnego laboratorium. Ekspertyza potwierdziła, że zabezpieczony proszek to dopalacze.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego żnińscy policjanci przedstawili zarzut, w oparciu o znowelizowany przepis ustawy  o przeciwdziałaniu  narkomanii, posiadania znacznych ilości dopalaczy.

Sąd Rejonowy w Żninie przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Powrót na górę strony