Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios w przestępczość narkotykową. Zlikwidowano 8 plantacji

Data publikacji 11.09.2018

Nowosolscy funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali kolejne plantacje konopi indyjskich. Realizacja sprawy pozwoliła dotrzeć do 8 miejsc, w których znajdowały się zakazane prawem uprawy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i 558 krzewów konopi indyjskich.

Policjanci z Nowej Soli po raz kolejny uderzyli w przestępczość narkotykową. Tym razem namierzyli dwóch mężczyzn związanych z uprawą i wprowadzaniem na rynek zabronionych substancji. 30- i 34-latek trafili do policyjnej celi 5 września.

W trakcie działań policjanci dotarli do 8 miejsc, w których uprawiane były krzewy konopi indyjskich. Plantacje były rozmieszczone były w różnych rejonach powiatu nowosolskiego. Podczas zatrzymania mężczyzn, policjanci zabezpieczyli ponad kilogram suszu i 558 krzewów konopi. Przyjmuje się, że z jednego krzewu konopi można uzyskać 22 gramy suszu. Z zabezpieczonych krzaków można byłoby uzyskać ponad 12 kilogramów suszu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z uprawą i wprowadzaniem do obrotu nielegalnych środków. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 30-latka.

Realizacja sprawy jest wynikiem pracy operacyjnej nowosolskich kryminalnych. To kolejne zabezpieczone narkotyki i plantacje. Dzięki funkcjonariuszom zabronione substancje nie trafią do obrotu:


http://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/26584,Kryminalni-zatrzymali-16-letniego-dilera-zabezpieczyli-ponad-kilogram-suszu-i-60.html


 

sierż. Agata Towpik

KPP w Nowej Soli

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.15 MB)

Powrót na górę strony