Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby pomógł poszkodowanym w wypadku

Data publikacji 12.09.2018

Będący w czasie wolnym od służby policjant powiatu trzebnickiego, jadąc drogą zauważył rozbity samochód i motocykl. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał się i udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy, a do czasu przyjazdu służb ratowniczych tamował krwawienie ciężko rannego mężczyzny.

Asp. szt. Łukasz Anioł, pełniący na co dzień służbę jako kierownik Posterunku Policji w Prusicach, będąc tego dnia w czasie wolnym od służby, jechał swoim samochodem drogą krajową nr 15 i pomiędzy miejscowościami Jaźwiny a Ligota był naocznym świadkiem wypadku drogowego. Zauważył rozbity samochód i motocykl. Funkcjonariusz zatrzymał się i pobiegł do motocyklisty, natychmiast rozpiął mu kask, ponieważ silnie zaciśnięty pasek powodował duszenie, i już po chwili motocyklista odzyskał przytomność. Policjant z innym kierowcą, który okazał się strażakiem, przystąpili do ewakuacji pięciu osób znajdujących się w samochodzie. Jeden z pasażerów był poważnie ranny. Asp. szt. Łukasz Anioł opatrzył poszkodowanego wykorzystując prywatną apteczkę. Później, do czasu przyjazdu ratowników, tamował krwawienie rannego mężczyzny

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, 53-latek kierujący peugeotem, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście. W wyniku tego zdarzenia jeden z pasażerów z obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala we Wrocławiu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony