Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 27-latka

Data publikacji 12.09.2018

Policjanci w trakcie swojej służby często spotykają się z ludzką tragedią i cierpieniem. Ich zadaniem jest wówczas jak najszybciej dotrzeć do potrzebujących i pomóc zachowując „zimną krew”. Tak właśnie było przedwczoraj w gminie Ciężkowice. Tarnowscy policjanci uratowali mężczyznę noszącego się z zamiarem popełnienia samobójstwa. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji 27-latek żyje i nie odniósł poważnych obrażeń.

10 września br., wieczorem, oficer dyżurny tarnowskiej policji odebrał tragicznie brzmiące zgłoszenie. Dzwoniący na numer alarmowy mężczyzna podawał, że stoi na moście w Bogoniowicach i chce ze sobą skończyć. Policjant wiedział, że ma bardzo mało czasu i musi działać błyskawicznie. Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol z komisariatu w Ciężkowicach, a dyżurny by zyskać cenny czas i zająć uwagę rozmówcy, prowadził z nim rozmowę.

Kiedy policjanci pojawili się na miejscu zobaczyli mężczyznę stojącego na moście, który widok radiowozu mężczyzna zaczął wchodzić na poręcz. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Złapali 27-latka i ściągnęli pętlę z jego szyi. Wezwali także załogę pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

Obecnie nad wyjaśnianiem dokładnych okoliczności zdarzenia i przyczyn desperackiego kroku mieszkańca powiatu tarnowskiego pracują policjanci z komisariatu w Ciężkowicach.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony