Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strzeleccy policjanci o pościgu za audi

Data publikacji 12.09.2018

St. sierż. Łukasz Romanowicz i st. sierż. Daria Borysowska będą bohaterami programu telewizyjnego „Polskie pościgi policyjne”. Wszystko w związku z policyjnym pościgiem za skradzionym samochodem, który policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy prowadzili we wrześniu ubiegłego roku. Dzięki skutecznej interwencji mundurowych kierowca, który uciekał stwarzając przy tym ogromne zagrożenie na drodze, nie uniknął odpowiedzialności.

„Polskie pościgi policyjne”, to dokumentalna seria, która ukazuje niebezpieczne sytuacje związane z pościgami na polskich drogach. W kwietniu tego roku ekipa programu odwiedziła strzelecką komendę. Niebawem wyniki wspólnej pracy ekipy telewizyjnej i policjantów drogówki będzie można zobaczyć na antenie.

Przypomnijmy, że jest to pokłosie pościgu, jaki policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy prowadzili za kierowcą w skradzionym samochodzie. Cała sytuacja miała miejsce (4 września 2017 r.) w Gościmiu w gminie Drezdenko. To tutaj mundurowi zauważyli kierowcę w niebieskim audi, który od razu wzbudził ich podejrzenie. Kiedy ruszyli, aby go zatrzymać do kontroli, szybko okazało się, że kierowca nie ma zamiaru z nimi rozmawiać. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie kierowca audi kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jadąc w kierunku Starego Kurowa, kilkukrotnie wyprzedzał na łuku drogi, a nawet wykorzystywał do tego chodniki. Pędził nawet 150 km/h w terenie zabudowanym. Ta informacja trafiła do dyżurnego strzeleckiej komendy, który w rejon pościgu skierował dostępne patrole. Kierowca audi uciekając przed policjantami powodował ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie. Kiedy wjechał na wąska drogę gruntową w Starym Kurowie, w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi uderzając w drzewo. Pojazd, którym kierował stanął w płomieniach. To jednak go nie zniechęciło. Dalej próbował uciekać pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego, notowany wcześniej za przestępstwa, a auto którym uciekał warte kilkadziesiąt tysięcy złotych zostało skradzione na terenie Niemiec. Jeszcze tego samego dnia nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty związane z kradzieżą samochodu, niezatrzymaniem się do kontroli.

Skuteczną pracę policjantów zauważyła również ekipa programu telewizyjnego. Dlatego policjanci opowiedzieli o swoich spostrzeżeniach dotyczących pościgu.

 

mł. asp. Tomasz Bartos

KPP w Strzelcach Kraj.


 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.44 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja