Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał na banki na terenie kraju – wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku we Wrocławiu

Data publikacji 13.09.2018

Szybkie i sprawnie przeprowadzone działania wrocławskich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o napad na bank. Sprawca chwilę wcześniej, przy użyciu przedmiotu przypominającego broń, zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką. Funkcjonariusze kilka minut później zatrzymali 28-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali też wszystkie zrabowane pieniądze. W wyniku dalszych działań, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie, co najmniej 6 tego typu przestępstw na terenie kraju.

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej i policjanci Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, w wyniku dalszej realizacji sprawy operacyjnej, gromadzonego materiału i jego analizy ustalili, że mężczyzna zatrzymany w związku z podejrzeniem o napad rabunkowy na placówkę bankową we Wrocławiu, ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa.

Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymany dopuścił się łącznie, co najmniej 6 napadów rabunkowych na placówki bankowe na terenie kraju, w tym we Wrocławiu. Zgromadzony materiał wskazuje, że 28 -letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, zrabowane podczas napadów pieniądze przeznaczał na własne cele, w tym zakup różnego rodzaju towarów, które zabezpieczono. Zabezpieczono także broń, którą sprawca posłużył się podczas napadu.

Przypomnijmy, że do zatrzymania doszło po tym, jak 11 września br. tuż przed godziną 17.00 nieznany mężczyzna wszedł do placówki jednego z banków na terenie Wrocławia. Sprawca przy pomocy przedmiotu przypominającego broń zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką. Pracownicy banku od razu poinformowali Policję o napadzie.

Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast rozpoczęli sprawdzanie pobliskiego terenu w celu odnalezienia napastnika. Po kilku minutach funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zauważyli podejrzanego mężczyznę. Zachowywał się nienaturalnie, widać było, że jest pod wpływem silnych emocji.

Funkcjonariusze wezwali go do zatrzymania się, jednak na widok policjantów mężczyzna podjął próbę ucieczki. W związku z tym, że policjanci mieli informację, iż mężczyzna może posiadać broń, oddali 2 strzały ostrzegawcze. 28-latek z woj. kujawsko-pomorskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Skradzioną przez mężczyznę gotówkę w całości odzyskano. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczego procederu. Przypomnijmy, że za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.08 MB)

Powrót na górę strony