Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze gotowi nieść pomoc

Data publikacji 12.09.2018

Koluszkowscy policjanci kolejny raz zmierzyli się z niecodzienną interwencją. Wykorzystując policyjny radiowóz przetransportowali do Instytutu CZMP w Łodzi matkę wraz z 10-latkiem, który niemal amputował sobie palce prawej dłoni przy próbie sprawdzania napięcia łańcucha w dziecięcym quadzie. By uratować palce i ulżyć w cierpieniu nastolatka potrzebna była pilna pomoc specjalistów, liczyła się więc każda minuta…

We wtorek 11 września br., tuż po godzinie 16:00, mundurowym patrolującym gminę Koluszki drogę zajechał samochód osobowy, z którego wybiegła zapłakana i roztrzęsiona kobieta. Mundurowi ustalili w rozmowie z nią ,iż w aucie jest również jej 10-letni syn, który bawiąc się quadem dla dzieci, chcąc sprawdzić napięcie łańcucha przyciął sobie między łańcuchem a zębatką dwa palce prawej dłoni co spowodowało niemal ich całkowitą amputację.

Mundurowi za pośrednictwem oficera dyżurnego ustalili, iż 10-latkowi pomóc mogą chirurdzy z instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ale wymaga to szybkiego transportu. Wykorzystując policyjny radiowóz oraz sygnały świetlne i dźwiękowe, zachowując maksimum ostrożności przetransportowali zrozpaczoną matkę oraz nastolatka do wymienionego szpitala gdzie czekał już na niego personel medyczny.

Zdrowiu i życiu chłopca nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo, a szybka reakcja policjantów pozwoliła uniknąć poważniejszych konsekwencji niecodziennego wydarzenia w życiu chłopca.

(KWP w Łodzi / ig)
 

Powrót na górę strony