Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragediom

Data publikacji 13.09.2018

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 19-latka z gm. Sławatycze, który usiłował popełnić samobójstwo. Do poszukiwań poza policjantami włączyli się funkcjonariusze SG oraz okoliczni mieszkańcy. Dzięki ich wspólnemu wysiłkowi ukrywającego się nastolatka znaleziono na terenie opuszczonej posesji. Do pyskowickiego komisariatu zadzwoniła roztrzęsiona kobieta, informując, że właśnie otrzymała wiadomość od swojego byłego partnera, który zamierza odebrać sobie życie. Policjanci bez chwili wahania rozpoczęli działania mające na celu odnalezienia.

Wczoraj po godz. 21.00, dyżurny Komisariatu Policji w Wisznicach przyjął zgłoszenie o zaginięciu 19-letniego mieszkańca gminy Sławatycze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że chłopak po kolacji wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Po pewnym czasie wysłał do swojego kolegi wiadomość tekstową, że chce targnąć się na życie.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Oprócz policjantów z Wisznic włączyli się w nie funkcjonariusze Straży Granicznej w Sławatyczach ze sprzętem termowizyjnym i psem tropiącym oraz okoliczni mieszkańcy. Akcję poszukiwawczą utrudniał zapadający zmrok. Pomimo to poszukujący sprawdzili wszystkie miejsca i kierunki, w których 19-latek mógł się oddalić.

Dzięki wytężonemu wysiłkowi uczestników akcji poszukiwawczej 19-latek został odnaleziony na terenie opuszczonej posesji oddalonej o ponad kilometr od jego miejsca zamieszkania. Chłopak ukrył się w jednym z pomieszczeń niezamieszkanego domu. Został znaleziony w momencie, gdy trzymał w ręku pasek z utworzoną pętlą. Od razu został przekazany pod opiekę lekarzy. Niewykluczone, że ogromne zaangażowanie policjantów oraz pozostałych uczestników akcji poszukiwawczej zapobiegło tragedii.

***

Do komisariatu w Pyskowicach zadzwoniła kobieta informując o tym, że były partner chce odebrać sobie życie. O desperackim zamiarze poinformował ją w wiadomości SMS. Kobieta zasugerowała policjantom miejsce, gdzie może znajdować się były partner. Policjanci wspólnie ze strażą pożarną udali się do wskazanej części lasu. Na miejscu panował już zmrok, jednak policjanci dotarli do miejsca, gdzie zauważyli 34-latka na drzewie. Na szyi miał już założoną pętlę wykonaną z przewodu elektrycznego, którego drugi koniec był przywiązany do gałęzi.

Policjanci próbowali przekonać mężczyznę, by zszedł, jednak w pewnym momencie zaczął się zsuwać. Mundurowi zareagowali błyskawicznie. Jeden z nich złapał desperata za nogi, inni podtrzymywali, odcięto kabel. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

(KWP w Katowicach / KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony