Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza handlująca narkotykami

Data publikacji 14.09.2018

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się handlem narkotykami na dużą skalę. Jedenaście osób usłyszało zarzuty. Decyzją sądu, wobec czterech zatrzymanych zastosowano tymczasowe areszty, siedem pozostałych osób podpisywać będzie listę osób dozorowanych.

W postępowaniu prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, która od kilku miesięcy wprowadzała do obrotu duże ilości marihuany i amfetaminy czerpiąc z tego korzyści finansowe. Grupę stanowili ludzie w wieku od 21 do 28 lat. Ich odbiorcami byli ich rówieśnicy. Śledczy szacują, że przez ręce członków grupy przeszło kilka kilogramów narkotyków. Ich przestępcza działalność koncentrowała się głównie na terenie Nowej Huty ale i w  innych dzielnicach Krakowa, a nawet w pobliskich miejscowościach. Policjanci ustalili, że wśród członków grupy są także pseudokibice jednego z krakowskich klubów.

11 września br., w godzinach rannych, funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji  w Krakowie wspierani przez  policyjnych antyterrorystów weszli równocześnie do kilkunastu  wytypowanych wcześniej mieszkań i lokali na terenie Krakowa, głównie Nowej Huty i okolic. Podczas przeszukania policjanci natrafili na prawie 800 gramów marihuany oraz na przyrządy służące do konfekcjonowania narkotyków: wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu itp. Ponadto ujawniono także niebezpieczne narzędzia - maczetę, kastet czy noże. Funkcjonariusze zabezpieczyli także dwa przedmioty z wyglądu przypominające broń, które przekazano do badań.

W tym dniu, w wyniku policyjnych działań  realizując postanowienie Prokuratury Rejonowej w Nowej Hucie, zatrzymano kilkanaście osób, z czego 11 usłyszało zarzuty.

Cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, obrotu i czerpania korzyści z obrotu znacznymi ilościami  środków odurzających. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zostały wczoraj,13 września 2018 r., tymczasowo aresztowane na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe siedem osób, głównie klienci grupy, usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jako środki zapobiegawcze zastosowano wobec nich dozory policyjne.

(KWP w Krakowie)

Film Rozbita zorganizowana grupa przestępcza handlująca narkotykami

Pobierz plik Rozbita zorganizowana grupa przestępcza handlująca narkotykami (format mp4 - rozmiar 13.53 MB)

Powrót na górę strony