Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Senior ofiarą rozboju - podejrzany w rękach policjantów

Data publikacji 15.09.2018

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odebrał zgłoszenie o napadzie na 91-letniego mieszkańca Przemkowa, do którego doszło w jego mieszkaniu. Na miejsce niezwłocznie udali się dzielnicowi, którzy ustalili kim jest osoba odpowiedzialna za to zdarzenie. Zatrzymanemu w tej sprawie podejrzanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

91-letni mężczyzna został napadnięty w swoim mieszkaniu na terenie Przemkowa. Senior został przez napastnika doprowadzony do stanu bezbronności, a następnie sprawca z kieszeni spodni ofiary wyciągnął portfel z gotówką oraz dokumentami, po czym zbiegł z mieszkania. Na miejsce udali się dzielnicowi z Posterunku Policji w Przemkowie, którzy natychmiast ustalili dane personalne podejrzewanego mężczyzny, który jak się okazało w przeszłości był już karany.

Ostatecznie sprawca został zatrzymany przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony