Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony w Niemczech, odzyskany w Polsce. Skuteczne działanie lubuskich policjantów

Data publikacji 15.09.2018

Wspólna służba policjanta ruchu drogowego z funkcjonariuszem oddziałów prewencji skutkowała odzyskaniem mitsubishi ASX skradzionego chwilę wcześniej na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego samochodu to blisko 50 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek /13 września br./ policjant Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie pełnił służbę wspólnie z policjantem z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. na drodze krajowej nr 92 w rejonie Boczowa. Przed godziną 17.00 podczas patrolowania odcinka tej drogi zauważyli samochód osobowy marki Mitsubishi ASX, którego kierowca popełnił wykroczenie podczas wyjeżdżania z pobliskiej stacji paliw. Kierowca odjechał w kierunku autostrady, jadąc coraz szybciej. Po wjeździe na autostradę pojazd przejechał punkt poboru opłat i ruszył z impetem. Policjanci, którzy cały czas śledzili zachowanie zmotoryzowanego, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe jechali za pojazdem, by zatrzymać sprawcę wykroczenia. Kierowca po chwili szybkiej jazdy zatrzymał pojazd. W trakcie kontroli okazało się, że 47-latek nie posiadał żadnych dokumentów, zarówno od pojazdu, jak i dokumentów tożsamości.

Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się nerwowo, co dodatkowo wzbudzało zainteresowanie funkcjonariuszy. Zauważyli, że stacyjka pojazdu została naruszona. Wówczas 47-letni kierujący został zatrzymany. W trakcie legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Poszukiwały go Sądy i Prokuratura z Warszawy. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili cztery łamaki, służące do pokonywania zabezpieczeń. Pojazd, którym jechał został skradziony na terenie Niemiec. Ujęty mężczyzna nie posiada adresu zameldowania oraz pobytu i został doprowadzony i osadzony do sulęcińskiej jednostki Policji.

Odzyskany samochód warty blisko 50 tys. zł zabezpieczono na parkingu strzeżonym i niebawem zostanie zwrócony właścicielowi. W piątek /14 września/ mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

 

źródło: asp. sztab. Andrzej Barciński

KPP w Sulęcinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.75 MB)

Powrót na górę strony