Bieg Służb Mundurowych zakończony

Data publikacji 17.09.2018

Ponad 200 zawodników, w tym 22 policjantów uczestniczyło w Biegu Przyjaźni i Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach. Wśród sportowców oprócz policjantów byli także przedstawiciele Wojska, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej. Bieg wygrał reprezentant Wojska Polskiego Kamil Karbowiak z Brzegu. Monika Mrugała z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zajęła II miejsce w kategorii „najlepsza policjantka”, okazała się także najlepszą „policjantką garnizonu opolskiego”.

Na starcie biegu stanęło ponad 200 zawodników - policjantów, żołnierzy, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych służb mundurowych. Mieli do pokonania 12-kilometrową trasę, przebiegającą również przez Czechy. Uczestników przywitał p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski.

Policję reprezentowało 22 funkcjonariuszy. Zwycięzcą biegu okazał się Kamil Karbowiak reprezentant Wojska Polskiego, na miejscu drugim uplasował się Szymon Dorożyński również reprezentant Wojska Polskiego, zaś trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Ludkiewicz z Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Najszybszą zawodniczką została Anna Ficner z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Drugie miejsce zdobyła Monika Mrugała z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, natomiast trzecie miejsce przypadło Patrycji Chabińskiej z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Patronat honorowy nad biegiem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Policji oraz Marszałek Województwa Opolskiego. Współorganizatorami biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!