Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z papierosami, tytoniem i alkoholem bez akcyzy

Data publikacji 18.09.2018

Policjanci z wydziału kryminalnego dębickiej komendy ujawnili i zabezpieczyli papierosy, tytoń i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W ten nielegalny proceder zamieszani byli dwaj mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im wysoka grzywna, przepadek zabezpieczonego towaru oraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, policjanci z wydziału kryminalnego z komendy w Dębicy, na wschodnim zjeździe z autostrady, zatrzymali do kontroli drogowej hyundaia. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. W trakcie kontroli okazało się, że przewożą oni wyroby tytoniowe oraz alkohol bez polskich znaków akcyzowych. Łącznie zabezpieczyli 100 kg nielegalnego tytoniu.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania obu mężczyzn policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 litrów alkoholu, ponad 1000 paczek papierosów różnych marek, 26 kg tytoniu oraz urządzenie do nabijania papierosów. Zabezpieczone wyroby tytoniowe oraz alkoholowe nie posiadały polskich znaków akcyzowych. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego w wieku 61 i 35 lat.

Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym została oszacowana na blisko 100 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im wysoka grzywna, przepadek zabezpieczonego towaru oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.          

  • fot. KPP Dębica
    fot. KPP Dębica
  • fot. KPP Dębica
    fot. KPP Dębica
  • fot. KPP Dębica
    fot. KPP Dębica

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.48 MB)

Powrót na górę strony