Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa lekcja jazdy. Emerytowany policjant będzie przewodnikiem niewidomego cyklisty

Data publikacji 18.09.2018

Na terenie miasteczka rowerowego w Siedlcach odbyła się nietypowa lekcja jazdy na rowerze. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce podinsp. Marek Myszkiewicz udzielał instruktażu opiekunowi niewidomego rowerzysty, znanemu mieszkańcom Siedlec jako „Bartek-Młynarska”.

Dariusza Bartosiaka czyli „Bartka-Młynarska” z Siedlec znają wszyscy kierowcy ze wschodniej Polski. Bo choć mężczyzna jest niewidomy, to jak nikt inny zna topografię miasta i dzięki CB-radiu kieruje podróżnymi. Od ponad 20 lat pomaga on kierowcom bezpiecznie przejechać przez miasto i dba, aby na falach eteru nie pojawiały się niecenzuralne słowa. Niemal codziennie spędza kilkanaście godzin przy swoim odbiorniku.

Teraz Dariusz Bartosiak będzie mógł teraz poruszać się po mieście nie tylko wirtualnie. Stał się posiadaczem tandemu i wraz z opiekunem będzie mógł swobodnie podróżować po Siedlcach i okolicy. Technikę jazdy na tego typu rowerze, w parze z opiekunem, przybliżył zespołowi podinsp. Marek Myszkiewicz. Co warte podkreślenia opiekunem niewidomego cyklisty został emerytowany policjant Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach – Maciej Lange. Rower został wyposażony we wszystkie elementy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nietypowym cyklistom życzymy wielu udanych podróży.

 

Autor: kom. A. Świerczewska /Fot. Tygodnik Siedlecki

Powrót na górę strony